Сто милиони евра поволни кредити за мали и средни претпријатија

Со 10, 7 милиони евра Владата ја докапитализираше македонската банка за поддршка на развојот. Парите во целост ќе се користат за кредитирање на компании кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој одговарајќи на новинарско прашање по пуштањето во употреба на четири високо софистицирани лаборатории на Факултетот за информатика и компјутерско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Атентатот на Доналд Трамп „засекогаш го промени“ поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претстојните избори, изјави неговиот син ...
сите 338 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 146 | | | веќе видена

Руско-украинската војна нема да заврши на бојното поле, туку на преговарачка маса, порача денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан на самитот на Европската ...
сите 129 | | | веќе видена

Поради експлозија на шахта на булеварот Крсте Мисирков, кој претежно се протега низ Бит Пазар, жена завршила со изгореници во клиничкиот центар, соопшти МВР. ...
сите 217 | | | веќе видена

На првата следна седница на Советот на Општина Битола, градоначалникот Тони Коњановски ќе поднесе иницијатива за доделување награда од страна на Советот на ...
сите 104 | | | веќе видена

Синот на независниот претседателски кандидат на САД, Роберт Ф.Кенеди Џуниор, кој инаку е внук на познатиот Џон Ф. Кенеди, на Икс објави снимка од разговор меѓу ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сто милиони евра поволни кредити за мали и средни претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: