Шпанија рутинирано ја совлада Франција за влез во полуфинале

Фудбалската репрезентација на Шпанија се пласираше во полуфиналето на Европското фудбалско првенство со головите на Чаби Алонсо, кој беше двократен стрелец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со двата гола на Чаби Алонсо, Шпанија ја победи Франција и избори пласман во полуфиналето. Французите делуваа немоќно против европскиот шампион, не успеаа да ...
| | веќе видена | слични

Францускиот селектор Лоран Блан изјави дека не знае дали четвртфиналето е крајниот домен на неговиот тим, но дека знае оти во полуфиналето се пласира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија рутинирано ја совлада Франција за влез во полуфинале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: