Дел Боске : “Италија си е Италија“

Селекторот на светскиот и европскиот првак Шпанија, Винсент Дел Боске изненади со тактита и поставеноста на фудбалерите за премиерата на ЕП. Мега пресметката ...
| | веќе видена | слични

ОД СТРУЧЕН АГОЛ Многу интересни натпревари, со многу енергија, трчање, дуели и акции видовме во неделата, но она што го покажаа Шпанците, кои излегоа на терен ...
| | веќе видена | слични

Освен како потценување на противникот на никаков друг начин не може да се дефинира одлуката на Винсенте дел Боске, кој се одлучи за тим во кој немаше нема ...
| | веќе видена | слични

Бранителот на трофејот од пред четири години дуелот со Италијанците го почна со дури шестмина играчи од средниот ред и токму тоа беше причината за серијата ...
| | веќе видена | слични

Некогаш првиот центарфор на Шпанија , Фернандо Торес сега е резервист во редовите на „црвената фурија“, а шанса на стартот на ЕП доби дури во 74 минута ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 580 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел Боске : “Италија си е Италија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: