Штрајкот на словенечките доктори трае со месеци, имаат само две барања


5 копии

Со куфери приватните специјализанти вчера протестираа пред Министерството за здравство. Претседателката на Здружението на лекари специјализанти, доктор ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Приватните специјализанти привремено го ставаат генералниот штрајк во мирување поради пациентите, сензитивноста на периодот и отежнатата работа на клиниките во ...
| | веќе видена | слични

Околу 400 приватни специјализанти денеска штрајкуваа со импровизирани билети испишани на лист хартија во еден правец за Германија во нивните раце и куфери пред ...
| | веќе видена | слични

Со куфери и авионски билети во еден правец приватните специјализанти во 5 до 12 се собраа на уште еден протест пред министерството за здравство. После една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некој бара неисплатена плата, некој бара повисока плата и сите обвинуваат дека државата е најлош работодавач во моментов. Неколку тековни штрајкови, најави за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во Рим на средбата со нејзиниот италијански колега Серџо Матарела побарала гаранции за европската иднина на ...
сите 180 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со променлива облачност која ќе се зголемува. Од пладневните часови, попладне и преку ноќта ќе биде нестабилно со ...
сите 291 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 122 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина со тоа што ќе се согласи на прекин на огнот со кој се признаваат сегашните ...
сите 105 | | | веќе видена

Во овие околности кога цела Европа е наспроти Северна Македонија, но не случајно, туку затоа што се мобилизираше и грчката дипломатија и јас лично, а постојат ...
сите 283 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штрајкот на словенечките доктори трае со месеци, имаат само две барања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: