Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска станица


6 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против М.Д.(32) од Росоман поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Неовластено изработување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уапсени две млади лица кои со закана со огнено оружје ограбиле казино во тетовско. - На 24.04.2024 во 10.50 и во 12.25 часот полициски службеници од СВР Тетово ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера, во 18.45 часот, полициски службеници од СВР Тетово пред влезот на основно училиште во Тетово го привеле Ѓ.Ј. (37) од Тетово затоа што агресивно се ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 22.15 часот во Гостивар, полициските службеници од ОВР-Гостивар го лишиле од слобода Ш.Е.(60) од Гостивар, по претходна пријава дека го фотографирал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси беше погребан денеска во светилиштето на Имам Реза во Машхад, најсветото место за шиитските муслимани во Иран. Според ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 374 | | | веќе видена

Државната комисија за спречува на корупцијата (ДКСК) за МИА потврди дека по сопствена иницијатива отвориле предмет за проверка на податоците за имотна состојба ...
сите 133 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 311 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 186 | | | веќе видена

Висок грчки политички инфлуенсер близок до Владата на Мицотакис за Канал 5 брифира дека доколку првиот чекор не успее – грчката влада размислува за забрана за ...
сите 226 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(41) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 121 | | | веќе видена

Силни реакции и ставови пред формирањето на новата Влада околу Градскиот стадион во Тетово. Владата одлучи да се сопре рушењето и изградбата на нов стадион на ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: