Вака беше во Гевгелија!


Во изјави за медиуми од ВМРО-ДПМНЕ велат дека нивната кандидатка има речиси двојна предност. „Еве сега ми јавуваат, од обработени 40 отсто од гласачките места, ...
| | веќе видена | слични

Од прес центарот на ВМРО-ДПМНЕ излегоа со првични резултати од изборите. Првичните информации оттаму во живо можеа да се следат на МТВ. „Нема место каде ...
| | веќе видена | слични

Нема место каде професорката Силјановска Давкова нема огромна предност и водство, ова во изјава за МТВ го истакна потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Гордана ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ излегоа со првични резултати од изборите. „Нема место каде професорката Гордана Силјановска Давкова не води пред Стево Пендаровски. Има дури ...
| | веќе видена | слични

-Почитувани браќа и сестри, во среда на 24 април ве повикувам, масовно сите да излеземе да ја дадеме поддршката за претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 163 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 270 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 143 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака беше во Гевгелија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: