ПЕНДАРОВСКИ ОД ВЕЛЕС: Силјановска прво рече дека потписниците на Преспанскиот треба кривично да бидат гонети, а сега вели дека е добро што сме во НАТО!


Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва изјави дека не се согласува со одредени анкети според кои Гордана Силјановска-Давкова е фаворит и дека би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија како мултиетничка држава може да просперира и да се развива само ако сите подеднакво се вреднуваат. А за ова да се случи ни треба претседател кој ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
| | веќе видена | слични

Потребен е нов политички реализам во односите со ЕУ, вели кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија. ...
| | веќе видена | слични

„Денеска ја чув и најновата иновација на главната противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ која спомнува дека времето на овој Устав поминало, дека имаме потреба од нов ...
| | веќе видена | слични

Изборната кампања за претседател на државата пред гласањето од првиот круг задутре, кандидатот поддржан од СДСМ Стево Пендаровски ја заврши вечерва со митинг ...
| | веќе видена | слични

Кога има седум кандидати невозможно е некој да оди со 100.000 разлика во првиот круг на претседателските избори, порача претседателскиот кандидат Стево ...
| | веќе видена | слични

K андидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата за европска иднина Стево Пендаровски на вечерашниот граѓански собир на плоштадот „Магнолија” во Битола упати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 569 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 681 | | | веќе видена

Според извештаите на медиумите, имамот Мохамед Али Ал-Хашем од Табриз живеел цел час по несреќата и се обидувал да стапи во контакт со канцеларијата на ...
сите 250 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 316 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ ОД ВЕЛЕС: Силјановска прво рече дека потписниците на Преспанскиот треба кривично да бидат гонети, а сега вели дека е добро што сме во НАТО!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: