За универзален снабдувач на електрична енергија Владата ја прифати понудата на ЕВН Македонија

3 копии

Владата, согласно Законот за енергетика, ја донесе и Одлуката за избор на универзален снабдувач. За најповолна понуда за избор на универзален снабдувач, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите потфрлија во еден од клучните економски принципи на пазарната економија, особено во земја која цели кон членство во Европската Унија, а тоа е ...
| | веќе видена | слични

Околу 10 милиони евра дадени од родителите се потрошени без транспарентност и отчетност од училиштата. Ова е еден од наодите од истражувањето на Центарот за ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Без транспаретност и отчетност се трошат околу 10 милиони евра за набавки во училиштата кои се финансираат со пари од родителите, покажува истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Парите кои родителите на децата во основно и средно ги даваат за осигурување, униформи, фотографирање и ужина, училиштата ги трошат без отчет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето спроведено во 96 основни и средни училишта во 8 општини во земјава открива дека набавките за осигурување, униформи за учениците, за ...
| | веќе видена | слични

Доцнењето на Министерството за образование и наука (МОН) да изготви подзаконски акти со кои ќе се регулира начинот на спроведување на набавките во ...
| | веќе видена | слични

Набавките за осигурување, униформи за учениците, за фотографирање, за ужина итн. се спроведуваат во постапки за кои нема јасно дефинирани правила кои би ...
| | веќе видена | слични

На предлог на техничкиот премиер, Владата на денешната 15-та седница ги задолжи Министерството за внатрешни работи и Министерството за образование да достават ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 382 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме, најавуваат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 246 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 131 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За универзален снабдувач на електрична енергија Владата ја прифати понудата на ЕВН Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: