Само дваесетина хотели се со пет ѕвезди од 255 категоризирани сместувачки капацитети


Годинешната туристичка понуда на Македонија вклучува 255 хотели, кои се категоризирани според европски стандарди. Меѓу нив има дури 20 хотели со 5 ѕвезди, од ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот туризам се соочува со ограничувања за понатамошен раст, велат од хрватското здружение на работодавачи. Хрватска има само 15 отсто легла во хотелско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каталонија, автономна покраина со 7,5 милиони жители на североистокот на Шпанија, се соочува со недостиг на вода поради долготрајната суша, па затоа ќе гради ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Градот Амстердам во иднина нема да дозволи изградба на нови хотели, во обид да се справи со прекумерниот туризам. Сакаме да го одржиме градот погоден за ...
| | веќе видена | слични

Градските власти на Амстердам презедоа уште еден чекор кој има за цел да го ограничи напливот од туристи, со воведување целосна забрана за изградба на нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 278 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 85 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 112 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само дваесетина хотели се со пет ѕвезди од 255 категоризирани сместувачки капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: