Кинеската економија во првиот квартал подобра од очекуваното


4 копии
2 копии

Акциите на „Tesla“ паднале седми ден по ред, достигнувајќи најниско ниво од јануари 2023-та година, со оглед на тоа дека по понатамошните намалувања на цените ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла во вторникот објави дека ќе укине 400 работни места во својата фабрика во близина на Берлин! ...
| | веќе видена | слични

Во Германија цената на моделот 3 со погон на задните тркала паднал од 42.990 евра на 40.990 евра, пренесува Ројтерс. Таа компанија, чиј основач и директор е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Испораките на мобилни телефони на Apple во Кина паднаа за 19 отсто во првиот квартал, што ја одразува заканата за доминантната позиција на американскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Испораките на паметни телефони на Apple во Кина паднаа за 19% во првиот квартал од годината, што е најлоша изведба од 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Испораките на мобилни телефони на „Apple“ во Кина паднаа за 19 отсто во првиот квартал, што ја одразува загрозената доминантна позиција на американскиот гигант ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 162 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 270 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 144 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеската економија во првиот квартал подобра од очекуваното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: