ФИТР: 240 илјади евра достапни преку новиот јавен повик „Ваучери за иновации за Западен Балкан”


Време зa читање: 3 минути Фондот за иновации и технолошки развој денеска го објави јавниот повик „Ваучери за иновации за Западен Балкан”, со кој вкупно 240 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Европската унија и УНДП ќе го заштитат еко-системот во Преспанскиот регион со реализација на пакет мерки во вредност од 13,72 милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со пакет мерки, вредни 13 720 000 евра, ЕУ и УНДП ќе работат на заштита на биодиверзитетот во Преспанското Езеро и на развојот на одржливо земјоделство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биоенерганите се еден од начините за намалување на емисиите на јаглерод во змјоделството и производството на храна и најголемите чистачи на органскиот отпад, ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот „Интегрирано управување со шумите (ИУШ) долж сливот на реката Дрим“, ЦНВП Скопје, објави повик за доделување грантови за квалификувани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за култура и Националната комисија за УНЕСКО на Република Северна Македонија денеска информираат за вториот циклус на повикот на УНЕСКО, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 280 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 324 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Лидерот на грчката опозициска СИРИЗА Стефанос Каселакис денеска и утре ќе биде во Палестина, а како што соопштија од партијата, ќе ги посети Ерусалим, Витлеем ...
сите 154 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 399 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР: 240 илјади евра достапни преку новиот јавен повик „Ваучери за иновации за Западен Балкан”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: