БРЗИТЕ КРЕДИТИ ПОД ЗАСИЛЕНА КОНТРОЛА – нема веќе позајмици на „чесен збор“


Време зa читање: 4 минути Нема веќе брзи кредити на „чесен збор“. Министерството за финансии донесе правилник, со кој финансиските друштва или таканаречените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на млади милионери во 2022 година во Малезија е во пораст, со зголемување од 75 отсто на милионери помлади од 30 години. Податоците од Националниот ...
| | веќе видена | слични

Неколку пријави за крадење на лични податоци со цел подигање на брзи кредити се регистрирани оваа година. Иако бројот е намален и според пријавите делува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не спласнува интересот на граѓаните за брзи кредити и задолжување на побрз и на поедноставен начин. За голем број луѓе овој начин на обезбедување дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Соха инфо“ од Нови Бановац минатата година постигна еден од најдобрите резултати во српската економија. Тие забележаа раст на нето добивката од ...
| | веќе видена | слични

Веројатно заситен од добрите деловни резултати, Белград на вода се чувствува подготвен на уште поголем залак, и можеби затоа не треба да чуди што е донесена ...
| | веќе видена | слични

 Оваа измена во работењето на финансиските друштва доаѓа откако Министерството за финансии го донесе Правилникот за утврдување кредитен ризик, со што се врши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Норвешкиот министер му ги предаде документите на палестинскиот премиер за признавањето на Палестина. Норвешкиот министер за надворешни работи Еспен Барт Еиде ...
сите 390 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 265 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 122 | | | веќе видена

Војската соопшти дека „дел од ракетите биле пресретнати“ од израелската ПВО. Вооруженото крило на Хамас, бригадите Ал-Касам, соопштија дека денеска извршиле ...
сите 157 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРЗИТЕ КРЕДИТИ ПОД ЗАСИЛЕНА КОНТРОЛА – нема веќе позајмици на „чесен збор“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: