Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен


Во 2016-та година, оваа политичка Влада ја почна со јавен долг од 4,7 милијарди евра, а на крајот на 2023-тата јавниот долг изнесуваше 8,5 милијарди евра, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Со цел информирање на јавноста, а во врска со изнесените информации од страна на дополнителниот заменик-министер во Министерството за финансии, соопштуваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вишиот управен суд донесе две пресуди со кои се оспорени преку 3.000 акти за вработување и унапредување, како и за издадени согласности за вработување по сите ...
| | веќе видена | слични

Без врзан потпис, министерот за финансии Бесими потпишал околу 3,000 согласности за вработување, обвинува дополнителнатата заменичка за финансии од редовите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Управниот суд ги поништи решенијата за вработување и унапредување на над 3.000 вработени во Министерството за финансии и јавниот сектор бидејќи се прекршил ...
| | веќе видена | слични

Од формирање на техничката влада до денот на распишување на изборите, вработени се 1.200 лица на неопределено време, 448 на определено, ангажирани се 1227 лица ...
| | веќе видена | слични

Со Пресуди на Вишиот управен суд се поништени како незаконити одлуките на ДИК (кои беа донесени врз основа на барања на Министерот за финансии) со кои ДИК ...
| | веќе видена | слични

По жалбата на заменик-министерката за финансии во техничката влада, Елена Петрова Вишиот Управен суд донесе одлука со која се поништуваат сите вработувања и ...
| | веќе видена | слични

Со ова се докажа дека Министерот за финансии, по формирањето на техничката Влада, незаконски ги потпиша согласностите за вработувања во јавниот сектор за околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 477 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

„Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник на овие избори и иден мандатар и креатор на идната влада јас сум длабоко убеден дека тој ...
сите 383 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Додека Европскиот фронт се жали на прегласувањето во среда и додека го критикуваат ВРЕДИ дека нема легитимитет да ги застапува Албанците, Изет Меџити им ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: