ЕУ тестира поморски пат за да испорача помош за Газа


Секое трето дете на возраст под две години во северниот дел на Газа е акутно неухрането, а населението е во опасност од глад, објави главната агенција на ОН ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги одобри оперативните планови за офанзива на Рафах, најјужниот град во Појасот Газа, соопшти неговиот кабинет. Израел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Исламистичката група Хамас се спротивстави на одлуката на палестинскиот претседател Махмуд Абас да го назначи неговиот близок соработник Мохамед Мустафа за нов ...
| | веќе видена | слични

И покрај силните противења на меѓународната заедница, премиерот Нетанјаху не отстапи, го одобри оперативниот план на израелските одбранбени сили за напад на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 205 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 323 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ тестира поморски пат за да испорача помош за Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: