Од март сите инспекторати ќе бидат вклучени во Е-инспектор, истакна Грковска

Во Информацискиот систем за инспекциски надзор, Е- инспектор, од март ќе бидат приклучени сите инспекторати, за кои е надлежен Инспекцискиот совет на Република ...
| | веќе видена | слични

Цените растат, институциите се расправаат кој бил крив, а државните инспекторати меѓусебно се обвинуваат каде бил пропустот. Од Пазарниот инспекторат и од ...
| | веќе видена | слични

Проблемот со сивата економија е далеку поголем од она што во јавноста се претставува. Полека на виделина излегуваат сите проблеми со кои се соочува државата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 1. март 2024 (ИНПРЕС) – Од денеска нема повеќе гарантирани цени на производите во маркетите. Како што порача претходно вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали и колку ќе се зголемат цените на храната, единствено познато во овој момент е неизвесноста. И од Организацијата на потрошувачи очекуваат да има покачување ...
| | веќе видена | слични

„Во изминатиот период, пазарниот инспекторат беше на ниво на својата задача и во интерес на сите засегнати страни, а најмногу во интерес на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од март сите инспекторати ќе бидат вклучени во Е-инспектор, истакна Грковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: