ГО ДОБИВМЕ ЛИ НОВИОТ ЕКОЛОШКИ РЕК БИТОЛА? Расте производството на струја од сонце, ветер, вода и биомаса


2 копии

- За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи извори кои произведуваат електрична енергија што е доволна за просечна ...
| | веќе видена | слични

Текстилни компании какви што се „Окта“, „Реплек“, „Витаминка“, „Мода“ се само дел од компаниите што на своите покриви имаат фотоволтаични панели за да си ...
| | веќе видена | слични

Првата голема постројка за комбинирано производство на топлинска и електрична енергија со користење на биомаса ќе биде изградена во Србија во наредниот период, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ПАЛМЕТ, водечкиот бренд и еден од првите инвеститори во турскиот енергетски сектор, го направи првиот чекор за еден од најважните меѓународни проекти за 2024 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетските политики и мерки на СДСМ обезбедија пониски цени за граѓаните за електрична енергија но и рекордно инсталирани 600 мегавати од обновливи извори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Македонија од стратешка природа и е потребен уште еден голем резервоар на вода. Тоа е проект за иднината, не само за Македонија како држава, туку и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Производството на топлинска енергија во Скопје со користење на топланите „Исток“ и „Запад“ е значително помалку исплатливо затоа што тие не се доволно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 685 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 207 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГО ДОБИВМЕ ЛИ НОВИОТ ЕКОЛОШКИ РЕК БИТОЛА? Расте производството на струја од сонце, ветер, вода и биомаса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: