ГРАД СКОПЈЕ: Славески и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат да се откажат од месечниот паушал кој би се донирал за лекување на Леонид Индов

Oд Град Скопје велат дека претседателот на Советот, Трајко Славески одлучи да не ја прифати иницијативата на градоначалничката Данела Арсовска за свикување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 1. март 2024 (ИНПРЕС) – По тринеделната пауза ГКК Охрид се враќа на возбудливите натпревари од Првата кошаркарска лига. Утре на домашен терен го ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот локал „Нано бар“ организира продажба на мартинки, а собраните средства ќе одат за лекување на младиот Леонид Индов. - Мартинките ќе се продаваат со ...
| | веќе видена | слични

Поп-пејачката Антониа Гиговска в недела (3 март) од 18 часот ќе го промовира својот прв албум „2001“, кој е насловен по годината кога е родена. Промоцијата е ...
| | веќе видена | слични

Групата ДНК соопшти дека се собрани 80.000 евра за лекувањето на Леонид Индов.Оваа вест ја соопштија на социјалните мрежи. Од таму додаваат дека се уште не е ...
| | веќе видена | слични

Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес вчера предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Младата музичка ѕвезда Антониа Гиговска на 3. март, и официјално ќе го претстави нејзиниот прв албум, на кој ќе се најдат сите нејзини 15 композиции. Албумот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 285 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 101 | | | веќе видена

Здравствените работници од тетовската клиничка болница на мирен протест ја изразија својата загриженост за условите за работа и квалитетот на здравствената ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРАД СКОПЈЕ: Славески и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат да се откажат од месечниот паушал кој би се донирал за лекување на Леонид Индов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: