Антониа Гиговска ќе го промовира својот прв албум „2001“

Собраниот износ од аукцијата на нивните дела и ракотворби изложени во КСП – Центар Јадро, ќе биде дониран за лекување на ученичката Кара Селовска од основното ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар и Здружението на пензионери на Општина Центар организираа хуманитарна ликовна изложба на уметнички дела насликани од уметници-членови на ...
| | веќе видена | слични

Од оваа година, па натаму да имаме традиција средствата кои во претходните години ги собиравте за подароци, да бидат дадени во добротворни цели. Искрено и од ...
| | веќе видена | слични

Битолчанецот Маријан Атанасовски кој живее и работи во Виена, на семејството на Леонид кој во моментов е таму, на неговото семејство му нуди секаков вид помош. ...
| | веќе видена | слични

Откако државата одби да плати за лекување на младиот Леонид Индов во Виена македонскиот народ покажа дека знае и умее да биде хуман и да помогне во вакви тешки ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот локал „Нано бар“ организира продажба на мартинки, а собраните средства ќе одат за лекување на младиот Леонид Индов. - Мартинките ќе се продаваат со ...
| | веќе видена | слични

Поп-пејачката Антониа Гиговска в недела (3 март) од 18 часот ќе го промовира својот прв албум „2001“, кој е насловен по годината кога е родена. Промоцијата е ...
| | веќе видена | слични

Групата ДНК соопшти дека се собрани 80.000 евра за лекувањето на Леонид Индов.Оваа вест ја соопштија на социјалните мрежи. Од таму додаваат дека се уште не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антониа Гиговска ќе го промовира својот прв албум „2001“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: