Разногласието околу личните документи ги доведува граѓаните во заблуда


15 копии

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи со соопштение до јавноста утрово објави дека од денеска термини за закажување на лични документи можат да се закажат само по ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи воведе уште еден начин за закажување на термин за фотографирање за лични докумени. На веб страницата сега е вметната опција ...
| | веќе видена | слични

Од денес може електронски да се поднесе барање за вадење лични документи со новото уставно име Северна Македонија. Бидејќи на телефонскиот број 072/929-292 се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Над 100.000 граѓани на Република Македонија кои што немаат важечка лична карта, но имаат пасош со старото име на државата, нема да можат да го остварат своето ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за внатрешни работи, Панче Тошковски за Тв Алфа изјави дека повеќе од 100.000 граѓани нема да можат да го остварат своето право на глас на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Категорично изјавуваме дека и најмалата акција против иранските интереси сигурно ќе наиде на сериозен, широк и болен одговор за секој сторител“, му рече Раиси ...
сите 560 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во видео обраќање преку социјалните мрежи изјави дека на овие избори победникот е јасен и не одлучуваат ...
сите 332 | | | веќе видена

Како што се наближува датумот за првиот круг за претседателски избори, што ќе се одржат на 24 април, на така се засилува и реториката на кандидатите за шеф на ...
сите 558 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу во уште едно видео за ПорталХ, обвинува дека директорот на Клиниката за Токсикологија си ја вработил снаата. „ Директорот заборавил дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Иранските државни медиуми објавија детали за оружјето користено во нападот без преседан врз Израел за време на викендот меѓу кои и проектили со голем дострел ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разногласието околу личните документи ги доведува граѓаните во заблуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: