Тошковски за „Република“: Гласањето со пасош со старото име не спротивно на Договорот од Преспа, но е кршење на Законот за патни исправи, затоа инсистирав за измена во Собранието


Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
| | веќе видена | слични

На полноќ истече рокот за собирање потписи за претседателските кандидатури за претстојните избори и официјално е – добивме седум кандидати кои влегуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На полноќ истече рокот за собирање потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори, што почна на 23 февруари. Официјално во трка се седум ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ние разговараме за измените на изборниот законик добри 6 месеци, измените ги разговараа два тима, од ВМРО-ДПМНЕ и од власта, затоа што измените мораа да бидат ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Талат Џафери смета дека со измените во Изборниот законик нема целосно да се реши проблемот со валидноста на докумените на граѓаните во ...
| | веќе видена | слични

Можноста да се забрза динамиката на производство и испорака на обрасците беше тема на разговор на денешната средба во Атина меѓу министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По реакција на нивни членови, од Синдикатот на Полиција во Македонија – СПМ, излегоа со јавна реакција. -Недозволиво е тој што учествуваше и го создаде хаосот, ...
| | веќе видена | слични

СДС практично во очај, немајќи што да понуди на граѓаните, мислејќи дека на ваков начин со лажна и валкана кампања ќе нанесат штета и врз мене и врз идниот ...
| | веќе видена | слични

При денешната посета на Виена претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на изборите и тоа што постоеше можност ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Талат Џафери смета дека со измените во Изборниот законик нема целосно да се реши проблемот со валидноста на документите на граѓаните во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците ...
сите 481 | | | веќе видена

Носителот на листата за пратеници од изборна единица 6, Небојша Захариески на денешната средба срдба со граѓаните на Гостивар презентираше и дел од програмата ...
сите 106 | | | веќе видена

„Го разбирам револтот, но дописот морав да го испратам оти има законска обврска учебната година да трае 180 работни дена. Свесни за реакциите, најмногу ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска околу 10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека со боја е оштетено рекламно пано-билборд на кандидатот за претседател, Бујар Османи, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тошковски за „Република“: Гласањето со пасош со старото име не спротивно на Договорот од Преспа, но е кршење на Законот за патни исправи, затоа инсистирав за измена во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: