На едно четиричлено семејство со две минимални плати му недостигаат речиси 300 евра за да го преживее месецот


57.476 денари е минимумот потребен на четиричлено семејство за да го истурка месецот февруари, покажуваат пресметките на Сојузот на синдикати. Тоа значи дека ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Нема показатели што укажуваат дека со одмрзнување на цените на основните прехранбени производи од 1 февруари ќе вивне инфлацијата, но постои опасност од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта најави дека од следниот месец нема да ја продолжи мерката за замрзнување на цените, додека граѓаните се жалат на континуиран раст на трошоците за живот ...
| | веќе видена | слични

- Не е доволно само да се констатира колку сиромашни жители и семејства имаме во Македонија. Она што мене ме загрижува е тоа, како се употребуваат податоците ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Малку по малку, стигнавме до синдикална потрошувачка кошничка од 57 476 денари. Бидејќи таа се однесува на четворочлено семејство, излегува дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На едно четиричлено семејство со две минимални плати му недостигаат речиси 300 евра за да го преживее месецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: