Надлежните да соработуваат со младите за квалитетно домување, за тие да не го бараат домот надвор

Млади луѓе на возраст од 18 до 25 години својот идеален дом го замислуваат со многу зеленило и голем двор. Тие сакаат да живеат во близина на центар, на ...
| | веќе видена | слични

Европа е посакувана дестинација за секој кој сака да инвестира во друг имот, а исто така е популарна кај луѓето кои сакаат трајно да се преселат таму. ...
| | веќе видена | слични

Пензионери од Германија, Франција, Холандија, Италија доаѓаат да живеат во Македонија поради ниските трошоци за живот. Тие купуваат или изнајмуваат имоти. Од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 10 минути Вложуваш стотици илјади евра, а не знаеш што ќе добиеш за тие пари. Кога ќе дознаеш, веќе е доцна и згора на се, принуден си да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Живеењето по теркот на светските метрополи што го нуди „Diamond of Skopje“ предизвика голем интерес на пазарот на недвижности, поставувајќи нови повисоки ...
| | веќе видена | слични

„Порастот на цените на становите е огромен, а е уште посериозен во градовите, особено во големите градови“, рече Ламиа Камал-Чауи, директор на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Иако интересот на српските гастарбајтери претходно беше насочен кон локации како што е Белград на вода, сега тие се насочени кон нови градби во другите делови ...
| | веќе видена | слични

Српската дијаспора во изминатиот период имаше значаен удел во продажбата на недвижности во Србија. Иако интересот на гастарбајтерите претходно беше насочен кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 456 | | | веќе видена

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 256 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 319 | | | веќе видена

„Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник на овие избори и иден мандатар и креатор на идната влада јас сум длабоко убеден дека тој ...
сите 319 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надлежните да соработуваат со младите за квалитетно домување, за тие да не го бараат домот надвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: