БЕЛГРАД НА ВОДА ИСПАДНА ОД ИГРА: Растербајтерите не купуваат станови таму

Српската дијаспора во изминатиот период имаше значаен удел во продажбата на недвижности во Србија. Иако интересот на гастарбајтерите претходно беше насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Двете друштва на ЕСМ кои го обезбедуваат Скопје со електрична енергија, и во третиот квартал од годинава се меѓу десетте најголеми државни должници, со ...
| | веќе видена | слични

Станови со иста големина, во различни згради плаќаат нееднакви сметки за парно, вели заменикот на народниот правобранител. Причина, за тоа, според него, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Градоначалникот на Тетово Биљал Касами денеска информираше дека во градот нема да има предновогодишно украсување, оценувајќи дека има поважни потреби. Според ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 10 минути Вложуваш стотици илјади евра, а не знаеш што ќе добиеш за тие пари. Кога ќе дознаеш, веќе е доцна и згора на се, принуден си да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Живеењето по теркот на светските метрополи што го нуди „Diamond of Skopje“ предизвика голем интерес на пазарот на недвижности, поставувајќи нови повисоки ...
| | веќе видена | слични

Иако интересот на српските гастарбајтери претходно беше насочен кон локации како што е Белград на вода, сега тие се насочени кон нови градби во другите делови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 523 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 683 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 316 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕЛГРАД НА ВОДА ИСПАДНА ОД ИГРА: Растербајтерите не купуваат станови таму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: