ОЗОНСКАТА ДУПКА Е ПОГОЛЕМА ОД КОГА БИЛО И ПОСТОЈАНО РАСТЕ, а научниците не знаат зошто

Време зa читање: 3 минути Има многу помалку озон во центарот на озонската дупка во споредба со пред речиси две децении, според новата студија која сугерира ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во кои земји луѓето живеат најдолго? Одговорот на тоа прашање го откриле новите истражувања, па се дознало многу за поврзаноста на начинот на живот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ледниците годишно се намалуваат просечно за еден метар што е „без преседан“. Тоа значи дека на милиони луѓе во светот ќе им биде достапно се помалку свежа и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На стрмната падина на глечерот што се пробива низ долината Хунза во планинскиот далечен север во Пакистан, Тарик Џамил го мери движењето на мразот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Велешанка ограбила починат сограѓанин на улицата Илинденска во градот. Според информациите од полицијата, морничавиот настан се случил вчера. Се’ почнало кога ...
сите 315 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 160 | | | веќе видена

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
сите 220 | | | веќе видена

Неодамна ја слушнав изјавата на Герт Јан Копман кој што констатира дека Балканот предолго беше сам. Знам дека многу од моите колеги велат дека е недовршена ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЗОНСКАТА ДУПКА Е ПОГОЛЕМА ОД КОГА БИЛО И ПОСТОЈАНО РАСТЕ, а научниците не знаат зошто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: