НИШТО НЕ Е НАЈДЕНО ВО КОМПЈУТЕРОТ НА ИСЧЕЗНАТОТО ДЕВОЈЧЕ: Во потрагата се вклучени и роднини на семејството


Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во петокот тврдел дека системот ,,Safe City” кој можел да даде одговори за малата Вања и возилото на убиениот ...
| | веќе видена | слични

Неколку денови беа доволни македонската полиција да ги пронајде киднаперите (а како што подоцна ќе се дознае) и убијците на младата скопјанка Вања Ѓорчевска ...
| | веќе видена | слични

Земјава е во шок од грозоморното убиство на 14 годишната Вања и 75 годишниот велешанец Панче Жежов. Јавноста се уште гледа со неверување и тага по ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски прашан дали ќе си поднесе оставка по монструозното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот обвинител до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување 48-часовен притвор за тројца од петтемина приведени во текот на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични

За тројца од петтемина приведени во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска, надлежен обвинител побарал вчера 48-часовен притвор. Само така може ...
| | веќе видена | слични

Семејството на Вања не било соочено со никакви закани и уцени вели нејзината мајка во разговор за Сител. За приведените петмина таа не сакаше да коментира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчера покажуваат дека од вкупно 11 кандидати уште шест ги немаат потребните 10.000 потписи за ...
сите 321 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 357 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 178 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 66 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 147 | | | веќе видена

Она што го видовме во изминатите четири години во Собранието ни дава за право дека Гордана Силјановска Давкова е вистинскиот избор за претседателски кандидат ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИШТО НЕ Е НАЈДЕНО ВО КОМПЈУТЕРОТ НА ИСЧЕЗНАТОТО ДЕВОЈЧЕ: Во потрагата се вклучени и роднини на семејството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: