(Видео) Ангелов: Дали треба да чекаме некој да загине за да се реши проблемот со мостот кај Визбегово


Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
| | веќе видена | слични

- Градот Скопје во изминатиот период реализира голем број на капитални инфраструктурни проекти со кои овозможуваме подобра поврзаност и мобилност на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска заедно со градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски извршија увид во почетокот на ...
| | веќе видена | слични

По предупредувањето на Центарот за управување со кризи за опасноста на мостот кај Визбегово Скопско, Градска редакција обезбеди фото и видео како изгледа ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две години булеварот „Борис Трајковски“ стои нечепнат од страна на Град Скопје. Претходниот градоначалник Петре Шилегов, го започна проширувањето во ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека според Законот за јавни патишта, одговорен за санација на мостот во Визбегово е самата општина и според ГУП-от на градот, односно Град Скопје ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје започна со реконструкција на мостот на улица 10 во општина Карпош. Ова е еден од објектите чија реконструкцика се реализира во рамки на проектот ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира за отстранување на опасностите од мостот кај населеното место Визбегово во Општина Бутел. Од ЦУК велат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчера покажуваат дека од вкупно 11 кандидати уште шест ги немаат потребните 10.000 потписи за ...
сите 325 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 359 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 265 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 161 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Првите луѓе на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, соопштувајќи дека ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ангелов: Дали треба да чекаме некој да загине за да се реши проблемот со мостот кај Визбегово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: