Јаревски: СДС и ДУИ не доведоа во ќорсокак, ВМРО-ДПМНЕ нуди предлози за излез без Македонија да трпи штета во преговорите со ЕУ


Во оваа ситуација на ќорсокак не донесоа СДС и ДУИ. Кога течеа преговорите ние од ВМРО-ДПМНЕ понудивме да учествуваме во процесот со наши предлози, тие одбија ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски , коментирајќи го ставањето на струшкиот градоначалник Рамиз Мерко на црната листа на САД, рече дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ достави четири предлози за решение на проблемот, последните два беа доставени на лидерската средба. До денес СДС нема кажано кој од двата предлози ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Решението е директно да се удри по криминалот и корупцијата. Мора да се воспостави функционален систем на владеење на правото и да се воспостави функционална ...
| | веќе видена | слични

Никој во опозициската ВМРО-ДПМНЕ не одговара на секојдневните телефонски позиви на вицепремиерот Бојан Маричиќ за тоа дали може да продолжат разговорите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ треба да остане на нивниот став искажан јавно за учество во процесот на уставни измени, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Роковите се во ...
| | веќе видена | слични

СДСМ секојдневно се обидува да стапи во контакт со ВМРО-ДПМНЕ за да продолжат меѓупартиските преговори околу уставните измени, ама од другата страна нема ...
| | веќе видена | слични

ДУРИ НИТУ НАШИТЕ ЖИВОТИ НЕ ВРЕДАТ ВЕЌЕ НИШТО, БИДЕЈЌИ Ѝ ПРИПАЃААТ НА МАФИЈАТА. Оваа трагична анализа ја објавува пратеникот во македонското Собрание и лидер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаревски: СДС и ДУИ не доведоа во ќорсокак, ВМРО-ДПМНЕ нуди предлози за излез без Македонија да трпи штета во преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: