СДСМ: Една од најголемите и најсилни држави во Унијата застана зад нас


Силната поддршка за европскиот пат на земјата од страна на Германија, со признаен македонски јазик, идетнитет, култура и посебност ги потврди државничките ...
| | веќе видена | слични

ДПМНЕ не го поддржа членството во НАТО, беше против Договорот од Преспа, против продолжувањето на преговорите со ЕУ а не гласаа ниту за договорот ФРОНТЕКС. ...
| | веќе видена | слични

Владеачката СДСМ му дава уште време на Мицкоски и се уште се надева дека ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставни измени по бугарски терк иако од опозицијата одамна ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, во рамките караванот „Рамо до рамо, до победа“ денеска беше меѓу граѓаните на Гостивар.Лукаревска пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Иницијативата за уставни измени на работната група се уште не е ставена на дневен ред на седница на Владата, а премиерот Димитар Ковачевски изјави дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска на денешната прес-конференција истакна дека „досега, опозициската ДПМНЕ нема поддржано ниту една важна стратешка одлука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со организирањето на Министерскиот самит на ОБСЕ во Скопје покажавме дека и малите држави можат да дадат голем придонес на големата меѓународна сцена, рече ...
сите 736 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 110 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 271 | | | веќе видена

Во Собранието денеска напладне се очекува да започне средбата на лидерите на најголемите парламентарни партии во земјата – владејачките СДСМ и коалицијата, ДУИ ...
сите 301 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 310 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Албанија на Европското првенство, од 14 јуни до 14 јули, ќе ифра во „групата на смртта“. Противници на Албанија ќе бидат актуелниот шампион ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Една од најголемите и најсилни држави во Унијата застана зад нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: