„Три статути и една визија“ за формирање Заедница на општини во Косово


Три нацрт-статути и една визија. Толку документи во моментов постојат за формирање на Заедницата на општини со српско мнозинство на Косово, што беше договорено ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ ги отфрли наводите дека српски војници влегле во Косово. „Никогаш не поминале, нашите органи никогаш не ја поминале ...
| | веќе видена | слични

Бесмислен е разговорот со Албин Курти, нема да разговарам со него, ослободете ги уапсените Срби, повлечете ги последните норми за српската стока, повлечете ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во вонредното „обраќање до нацијата“, мислејќи на премиерот Албин Курти, рече дека секој разговор со „човек ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се обрати до јавноста од зградата на Генералниот секретаријат на Претседателот на Републиката. Вучиќ ...
| | веќе видена | слични

Дадовме се од себе за да го зачуваме мирот, но колку и да се трудевме да бидеме сериозен и одговорен партнер на западните сили, тие никогаш не не гледаа така, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, изјави на прес-конференција дека синоќа во северниот дел на Косовска Митровица имало ...
| | веќе видена | слични

Полицијата на Косово потврди дека во близина на полициската станица во Северна Митровица експлодирале две шок бомби. „Ситуацијата е моментално стабилна, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, исто така, ќе вети „непоколеблива поддршка на Велика Британија за Украина“ и ќе разговара за војната меѓу Израел и Хамас во Газа, соопшти ...
сите 138 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Три статути и една визија“ за формирање Заедница на општини во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: