Азески: Бизнис без политика, а сите обединети околу бизнисот како кохезивен фактор

Државата не смее да му се меша на бизнисот, односно секој мора да се занимава со своето, соодветно на функцијата што ја извршува. А, сите треба да се обединат ...
| | веќе видена | слични

Креирањето на македонската Национална стратегија за вештачка интелигенција тапка во место додека таа зема замав и станува сè поактуелна. Работната група за ...
| | веќе видена | слични

Масовната смрт на стартапите е во тек, се вели во неодамнешниот твит од Том Ловер, генерален партнер во ИВП, компанија кој инвестира во разни компании, а ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, денеска беше во посета на ИТ компанијата „ИТГМА ДОО”–Скопје, специјализирана за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска, беше во посета на ИТ-компанијата ИТГМА ДОО – Скопје, специјализирана за компјутерско програмирање и консултантски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Европскиот институт за иновации и технологија ќе ги поттикне иновациите во Западен Балкан со отворање на првиот заеднички регионален ...
| | веќе видена | слични

Европскиот институт за иновации и технологија (ЕИТ) денеска отвори заеднички иновациски центар во Скопје, што се очекува во Северна Македонија да ги подигне ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Бизнисот оди напред, поставува повисоки стандарди, а универзитетите тоа треба го следат. Науката поактивно да се вклучи за поголема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Бизнис без политика, а сите обединети околу бизнисот како кохезивен фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: