Да се обединиме околу бизнисот, порача Азески

Време зa читање: 3 минути Бизнисот оди напред, поставува повисоки стандарди, а универзитетите тоа треба го следат. Науката поактивно да се вклучи за поголема ...
| | веќе видена | слични

Лошиот однос кон младите се повеќе ги турка луѓето надвор од државата. Освен проблемите во образовниот систем, исто така главна улога игра и мизрената ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бизнисот се прилагодува да не увезува странска работна сила, вели претседателот на Стопанската комора на Република Северна Македонија, Бранко Азески, кој ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза која удри директно врз граѓаните и државата е затоа што е недоволно домашното производство на електирчна енергија. Ако во изминатите 30 ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата „Западен Балкан“ ќе резултира со зголемен одлив на работната сила, вели првиот човек на Стопанската комора, на основа на анализата на Економскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од 3.700 лица во земјава членуваат во управните и во надзорните одбори на 423 институции. Тие годишно ја чинат државата меѓу 2 и 2,5 милиони евра. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата не смее да му се меша на бизнисот, односно секој мора да се занимава со своето, соодветно на функцијата што ја извршува. А, сите треба да се обединат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да се обединиме околу бизнисот, порача Азески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: