ЖЕСТОКИ БОРБИ НА РУСКА ТЕРИТОРИЈА: „Диверзантската група пристигна, сега борбите се водат во Нова Таволанка“


Борби беснееја денеска во руско село во близина на украинската граница, по новиот упад на проукраинските сили, додека Москва ја продолжува кампањата со ...
| | веќе видена | слични

Руското министерство за одбрана потпиша договор со чеченска паравоена група која има важна улога во борбите во Украина, откако Москва најави чекори за ставање ...
| | веќе видена | слични

Украина соопшти дека нејзините војници го вратиле четвртото село во група населби на југоистокот, еден ден откако ја објавија првата мала добивка од ...
| | веќе видена | слични

Украина се фали со првите резултати од долгонајавуваната контраофанзива. Киев јави за повеќе села во Доњецката област, коишто повторно се вратени под украинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Снимките покажаа дека украинските војници слават во ослободените  села . Иако населбите се многу мали, заземањето на трите села го означува најголемиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната конференција на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, во својот говор потенцираше дека сонот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖЕСТОКИ БОРБИ НА РУСКА ТЕРИТОРИЈА: „Диверзантската група пристигна, сега борбите се водат во Нова Таволанка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: