Мавровски: СДС и останатите советници кои ги поддржаа во нивната деструктивност се директно против развојот на општина Битола


СДС и останатите советници кои ги поддржаа во нивната деструктивност се директно против развојот на општина Битола. Нивната намера за блокирање на работата на ...
| | веќе видена | слични

Бизнис секторот од Велес се мобилизирал откако стапија на сила новите повисоки цени за собирање смет. Тоа во пракса значи 10 до 20 пати повеќе пари, повисоки ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Битола функционира беспрекорно во полн состав и капацитет, за што заслуга имаат советниците од сите советнички групи без разлика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката криза во Битола „засвири“ и во културата, па бројни врвни музички уметници останаа извисени да настапат на Битолското културно лето. Реакциите на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип на денешната вонредната седница донесе одлука да се трансферираат 18 милиони денари од општинскиот Буџет на сметка на ЈП „Исар“, со цел ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип денеска донесе одлука да го релабалансира буџетот за 18 милиони денари (околу 300.000 евра) кои ќе бидат наменети за субвенционирање на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип на вонредна седница изврши ребаланс на буџетот и одвои 18 милиони денари за финансиска стабилизација на ЈП „Исар“, чија сметка е ...
| | веќе видена | слични

Петнаесетото издание на Битолското културно лето оваа година ќе започне на 23 јуни во античкиот локалитет Хераклеја со културниот настан насловен како „Вива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 481 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 323 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 175 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 55 | | | веќе видена

Јане ЧЕНТО Поминаа цели 6 години од кога се започна најподмолната акција на МОНСТРУМОТ и неговите верни слуги за промена на името и Уставот на Македонија во ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мавровски: СДС и останатите советници кои ги поддржаа во нивната деструктивност се директно против развојот на општина Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: