Коњановски нема да дозволи поради суети и политички игри на СДС да се загрозат интересите на граѓаните на Битола


Лицемерие, дрскост, импровизација и максимална деструктивност, почитувани граѓани, е она што најблаго може да се каже за СДС. За криминал и недомаќинско ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Битола функционира беспрекорно во полн состав и капацитет, за што заслуга имаат советниците од сите советнички групи без разлика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката криза во Битола „засвири“ и во културата, па бројни врвни музички уметници останаа извисени да настапат на Битолското културно лето. Реакциите на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип на денешната вонредната седница донесе одлука да се трансферираат 18 милиони денари од општинскиот Буџет на сметка на ЈП „Исар“, со цел ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип денеска донесе одлука да го релабалансира буџетот за 18 милиони денари (околу 300.000 евра) кои ќе бидат наменети за субвенционирање на ...
| | веќе видена | слични

Во Битола не престануваат меѓусебните обвинувања на власта и опозицијата околу изградбата на кружниот тек кај Ветеринарната станица, каде што треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип на вонредна седница изврши ребаланс на буџетот и одвои 18 милиони денари за финансиска стабилизација на ЈП „Исар“, чија сметка е ...
| | веќе видена | слични

Петнаесетото издание на Битолското културно лето оваа година ќе започне на 23 јуни во античкиот локалитет Хераклеја со културниот настан насловен како „Вива ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција, градоначалникот на Битола, Тони Коњановски , се пожали дека со прегрупирањето на советниците во Советот и губењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коњановски нема да дозволи поради суети и политички игри на СДС да се загрозат интересите на граѓаните на Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: