Бесими: Пари за субвенции за електрична енергија има и годинава во буџетот


Поддршката во вид на субвенции за ублажување на ефектите од енергетската криза ќе продолжи и годинава. Во буџетот се предвидени средства за оваа намена, со кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Странските директни инвестиции може да ги заменат фондовите на ЕУ и сè уште подобри од нив, истакна вчера унгарскиот министер за економски развој, Мартон Наѓи, ...
| | веќе видена | слични

Партијата „Левица“, обвинува дека Владата со народни пари субвенционира фирми кои остваруваат милионски добивки. „ Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би плаќале пет пати повисоки сметки за струја ако не се субвенциите, или во превод нашите пари, Бесими порача дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна на ...
| | веќе видена | слични

„Ние економистите многу често го споменуваме БДП како показател за вкупната економска активност или велиме тоа значи колку е успешна една економија и го ...
| | веќе видена | слични

Оптимистички датум за влез на Бугарија во еврозоната е 1 јануари 2025 година, а буџетскиот дефицит од три отсто може да се постигне кон средината на следната ...
| | веќе видена | слични

Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри и ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски се чувствувал понижено од критиките од ЕУ и САД и бил свесен дека Македонија не била подготвена за влез во Европската Унија, пренесува ТВ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 740 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира како што рече лагите кои денеска на прес - конференција ги изнесе Игор Јанушев од партијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Парламентарните политички партии постигнале договор изборите следната година да се одржат на 8 мај, односно првиот круг на претседателските избори да се одржи ...
сите 256 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 16 | | | веќе видена

Уапсениот Влатко Кешишев кој е дел од групата која ја киднапираше и уби 14 годишната Вања Ѓорчевска на социјалните мрежи објавувал грозоморни фотографии со ...
сите 46 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 171 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Пари за субвенции за електрична енергија има и годинава во буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: