(ВИДЕО) Ковачевски – Лајчак: Северна Македонија е докажан фактор на стабилност во регионот


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска во Братислава, оствари средба со специјалниот претставник на Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи заедно со Кети Василевска денеска беа во општина Карпош како дел од караванот „Рамо до рамо до победа”. -Имаме силна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средба меѓу претседателите и членовите на комисиите за европски прашања на парламентите на Република Македонија, Република Албанија и Република Косово се одржа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска оствари средба со Делегација на Комисијата за европски интеграции на Собранието на Република Косово, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба со членовите на делегацијата на Комисијата за европски прашања на Република Албанија, во состав ...
| | веќе видена | слични

Во состав на Делегацијата беа пратениците: Фјола Ујкани, заменик претседател на Комисијата и членовите Агон Батуша, Албан Бајрами, Шќипе Исуфи, Дритон Хусени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието денеска ќе се одржи работна посета на делегации од комисиите за европски прашања на албанскиот и косовскиот Парламент. Членовите на делегациите ...
| | веќе видена | слични

Членовите на делегациите ќе имаат средби со претседателот на Собранието Талат Џафери и со претседател на Комисијата за европски прашања Арбер Адеми и членовите ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во интервју за Сител телевизија по одржаниот втор самит на Европската политичка заедница во Молдавија, кажа дека се зборувало и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера (07.12.2023) Единицата за насилен криминал - Одделение за крвни и сексуални деликти при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе ...
сите 270 | | | веќе видена

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 257 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 142 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 85 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 116 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ковачевски – Лајчак: Северна Македонија е докажан фактор на стабилност во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: