(Видео) „Србијо ти благодарам“ - се огласи Вучиќ пред почетокот на митингот


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се огласи пред почетокот на митингот кој се одржува во центарот на Белград. Тој преку краток видео клип упати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ утрово го посетил Драгиша Галјак, Србин кој беше тешко повреден во неодамнешните инциденти на Косово, и за кого лекарите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва во гостувањето во емисијата „Прва тема“ на ТВ Прва ја коментираше актуелната ситуација на Косово и настаните ...
| | веќе видена | слични

Мило ми е што луѓето во Србија се задоволни што резултатите од одговорната политика се видливи, но не сум толку оптимист. Пред оваа емисија пет советници ми ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Канцеларијата за Косово, Петар Петковиќ, денеска изјави дека премиерот на Приштина, Албин Курти, со објавување списоци на луѓе чија единствена ...
| | веќе видена | слични

Косово е дел од Србија, тоа е многу јасно и пишува во Уставот на Србија, тоа го потврдува и Резолуцијата на ОН од 1999 година. Што е проблемот, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) „Србијо ти благодарам“ - се огласи Вучиќ пред почетокот на митингот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: