Каевски: Зголемените инвестициите од членството во НАТО е силен мотив за заложбите кон ЕУ


Со зачленувањето во НАТО заокруживме една од стратешки цели на државата, рече пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски во гостувањето во Топ тема. -Веќе имаме ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека приемот на нови земји во НАТО ќе влијае врз билатералните односи на Русија со тие земји. Се разбира, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Москва рекоа дека приемот на Финска во НАТО денеска ќе го принуди Кремљ да преземе конкретни контрамерки и дека тоа е директно навлегување во безбедноста на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Финска денеска стана членка на НАТО, во напорите на Алијансата да биде „пообедината од кога и да било“ и покрај намерите на Путин „да ги раздели Европа и ...
| | веќе видена | слични

„Во мај 2022 година Финска и Шведска аплицираа за членство на НАТО. Двете земји се силни демократии со многу способни армии кои ги споделуваат нашите вредности ...
| | веќе видена | слични

„Финска поседува високо способна армија и е активен учесник во операциите на НАТО. Исто така ги споделува нашите вредности и силни демократски институции. ...
| | веќе видена | слични

На овој историски ден кога ја одбележуваме 74. годишнина на НАТО, исто така ја поздравуве Финска како 31. членка на НАТО, алијансата е посилна и побезбедна со ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Русија денеска соопшти дека влезот на Финска во НАТО негативно ќе влијае на односите меѓу Москва и Хелсинки и дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија ќе мора да преземе контрамерки во врска со приемот на Финска во НАТО, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Кремљ смета дека ова е уште ...
| | веќе видена | слични

Влезот на Финска во НАТО ја покажува потребата Алијансата да ги „ревидира сите стратегии“, оцени украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каевски: Зголемените инвестициите од членството во НАТО е силен мотив за заложбите кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: