ДРЖАВЕН ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ: Нема никакви пропусти во лекувањето на 6-годишната Јана, која почина во битолската болница


„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство без конкретни одговори околу случајот со смртта на 6 годишната Јана Христовска. Фатмир Меџити не се појавува пред медиумите а од ...
| | веќе видена | слични

Битолското обвинителство се уште не го добило обдукцискиот извештај кој треба да потврди од што почина шестгодишната Јана Христовска. Првиот обвинител во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две, ама ако се потребни дополнителни анализи и повеќе од четири недели. Толку ќе трае патоанатомската обдукција што треба да даде конкретен одговор ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески изјави во четвртокот дека Обвинителството работи на обезбедување на докази за смртта на шестгодишното девојче кое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното обвинителство работи на расветлување на случајот со починатото малолетно девојче во битолската болница. Јавниот обвинител на РСМ, Љубомир Јовески, ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител, Љубомир Јовески изјави дека се обезбедуваат сите докази со кои ќе се открие која е причината за згаснување на животот на малата Јана од ...
| | веќе видена | слични

До Јавното обвинителство не е стигнат протоколот за извршена обдукција на телото на шестгодишната Јана, но работат на обезбедување на други докази. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
| | веќе видена | слични

На протест пред Министерството за здравство вчера вечер беа побарани одговори за смртта на шестогодишната Јана која почина минатата недела во Клиничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРЖАВЕН ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ: Нема никакви пропусти во лекувањето на 6-годишната Јана, која почина во битолската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: