Министерството за здравство без конкретни одговори околу случајот со смртта на 6 годишната Јана

Министерството за здравство без конкретни одговори околу случајот со смртта на 6 годишната Јана Христовска. Фатмир Меџити не се појавува пред медиумите а од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со оглед на фактот дека малата Јана најверојатно починала од миокардит, а вирусите се честа причина за миокардит, не се исклучува можноста да имала вирусна ...
| | веќе видена | слични

Иако поминаа две недели се уште ги нема резултатите од обдукцијата на 5- годишната Јана која почина во битолската Клиничка болница по примањето инфузија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родителите на петгодишната Јана, која почина во битолската Клиничка болница по примањето инфузија, сè уште ги чекаат резултатите од обдукцијата. Мајката за ...
| | веќе видена | слични

Семејството на 5-годишната Јана: Никој не нè известува, од телевизија дознаваме за извештаите Филип Здравески 07.04.2023 / 13:52 Македонија Родителите на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за здравство се уште го чека извештајот од обдукцијата од Судска медицина за шестгодишното девојче Јана кое почина во Клиничката болница „Др ...
| | веќе видена | слични

Од јавното обвинителство се уште не го побарале извештајот од министерството за здравство, кое формираше специјална комисија која требаше да провери дали се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска изјави дека очекуваат за кратко време Обвинителството да го побара извештајот, по што тие во истиот момент ќе го ...
| | веќе видена | слични

Пред околу 13 години, на 14 август 2013 година, во Клиничката болница во Битола настрада Јорго Ангеловски (60). И тогаш, наместо да се расветли случајот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 556 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 334 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 234 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја прифати подадената рака. Промената на ставот на ВМРО-ДПМНЕ со прифаќање на уставните измени и учество во широка Влада за европски ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за здравство без конкретни одговори околу случајот со смртта на 6 годишната Јана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: