Обвинителството ги сослушува сите кои имаат информации за смртта на Јана

Битолското обвинителство се уште не го добило обдукцискиот извештај кој треба да потврди од што почина шестгодишната Јана Христовска. Првиот обвинител во ...
| | веќе видена | слични

Иако поминаа две недели се уште ги нема резултатите од обдукцијата на 5- годишната Јана која почина во битолската Клиничка болница по примањето инфузија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родителите на петгодишната Јана, која почина во битолската Клиничка болница по примањето инфузија, сè уште ги чекаат резултатите од обдукцијата. Мајката за ...
| | веќе видена | слични

Семејството на 5-годишната Јана: Никој не нè известува, од телевизија дознаваме за извештаите Филип Здравески 07.04.2023 / 13:52 Македонија Родителите на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за здравство се уште го чека извештајот од обдукцијата од Судска медицина за шестгодишното девојче Јана кое почина во Клиничката болница „Др ...
| | веќе видена | слични

Од јавното обвинителство се уште не го побарале извештајот од министерството за здравство, кое формираше специјална комисија која требаше да провери дали се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска изјави дека очекуваат за кратко време Обвинителството да го побара извештајот, по што тие во истиот момент ќе го ...
| | веќе видена | слични

Пред околу 13 години, на 14 август 2013 година, во Клиничката болница во Битола настрада Јорго Ангеловски (60). И тогаш, наместо да се расветли случајот за ...
| | веќе видена | слични

Битолчани синоќа повторно, по втор пат протестираа на плоштадот “Магнолија“ во Битола по смртта на малата Јана, која пред две недели почина во Клиничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството ги сослушува сите кои имаат информации за смртта на Јана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: