Македонците стравуваат да не станат сајбер – жртви, а не знаат ни каде да се обратат во случај на измама


Лековерноста на македонските граѓани дека преку наградни игри ќе добијат пари, телевизори, велосипеди, автомобили, без притоа да ги пресметаат ризиците од ...
| | веќе видена | слични

Масивни клевети и лаги од Центарот за проучување на демократијата од Софија: Центарот за проучување на демократијата од Софија во својата најнова статија за ...
| | веќе видена | слични

Анксиозност, нерасположеност, социјално изолирање од другите и чувство на срам иако не направиле ништо лошо се очекувани последици од лажните вести што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стивнаа бомбите во училиштата, но почнаа да одекнуваат лажни вести, кои еднакво ги вознемирија учениците, наставниците, родителите и јавноста. Казните за ...
| | веќе видена | слични

Свесни сме дека политиката ги окупира сите сфери во општеството, за жал не се исклучок ниту медицината, ниту науката, па и тука постои селекција не врз база на ...
| | веќе видена | слични

Професорка на Медицинскиот факултет Скопје, шеф на катедра, лекар и доктор на науки, која долги години беше раководител во една од најважните клиники за спас ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од пописот ни удрија шлаканица во лице, а статистиката со која се соочуваме секоја година е повеќе од загрижувачка. Но, ниту едното, ниту другото, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќерката го нашла телото на мртвата мајка пред куќата во селото близу српскиот град Владичин Хан. Драган С.(61) е осомничен дека синоќа во селото Репинце кај ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако ВМРО-ДПМНЕ денеска објави документи за токсично млеко и јогурт во Македонија, и побараа одговорност од АХВ, попладнево од Агенцијата најавија дека ...
сите 62 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 17 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 23 | | | веќе видена

Во Институтот за судска медицина во Приштина денеска е завршена обдукцијата на телата на тројцата убиени Срби за време на вооружениот конфликт на 24 септември ...
сите 803 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците стравуваат да не станат сајбер – жртви, а не знаат ни каде да се обратат во случај на измама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: