ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ВО ЈАНУАРИ СКОРО 34 ИЛЈАДИ - еве каде има раст на платите

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јануари 2023 година, изнесува 33 943 денари, објави Државниот завод за статистика. Според податоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на 2021 година во нашата земја функционирале 70.424 компаниии, при што е забележано намалување од скоро триилјади компании анализира Фактор.мк. Имено, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на активните претпријатија во Македонија, во 2021 година, изнесувал 70.424, соопшти Државниот завод за статистика. Податоците за структурата на ...
| | веќе видена | слични

Наспроти секојдневните жалби на работодавачите дека им недостигаат работници, огласување на поволни услови, бонуси, нудење награда за оној што ќе донесе ...
| | веќе видена | слични

Вработените во с екторот „К омпјутерско програмирање “ повторно се на врвот според висината на платите што го зеле во текот на јануари, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични

Секторот Компјутерско програмирање повторно се врати на врвот. Вработените во оваа бранша во текот на месец јануари ги земале највисоките плати во земјава. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1032 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 217 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ВО ЈАНУАРИ СКОРО 34 ИЛЈАДИ - еве каде има раст на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: