Просечната плата во јануари изнесувала 33 943 денари

4 копии

Анализа на Пари: Колкави беа добивките и платите во трговијата со тутун во екот на пандемијата? Вестите за најголемите приходи што се пријавуваат во Управата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути ПАРИ ИСТРАЖУВА КОЈ БИ МОЖЕЛ ДА ЗЕМА МЕСЕЧНА НЕТО-ПЛАТА ОД 146.000 ЕВРА : ЗНАЕМЕ ДЕКА ПАРИТЕ СЕ ОД ТУТУНОТ… Вестите за најголемите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонецот и натаму најмногу сака да штеди во банка. Другите опции за вложување на слободните средства по се изгледа дека за нашите граѓани се уште не се ...
| | веќе видена | слични

Вестите за најголемите приходи што се пријавуваат во Управата за јавни приходи и што оваа институција секоја година ги споделува, секоја година предизвикуваат ...
| | веќе видена | слични

Промотивен орочен депозит со камата однапред - Штедење во Стопанска банка АД - Скопје Филип Здравески 23.03.2023 / 11:56 Промо Ако сте во дилема како да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако сте во дилема како да ги инвестирате своите слободни средства, искористете ја оваа одлична можност и вложете ги своите средства на промотивниот орочен ...
| | веќе видена | слични

Наспроти секојдневните жалби на работодавачите дека им недостигаат работници, огласување на поволни услови, бонуси, нудење награда за оној што ќе донесе ...
| | веќе видена | слични

Вработените во с екторот „К омпјутерско програмирање “ повторно се на врвот според висината на платите што го зеле во текот на јануари, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични

Секторот Компјутерско програмирање повторно се врати на врвот. Вработените во оваа бранша во текот на месец јануари ги земале највисоките плати во земјава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 785 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 231 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 719 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 100 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната плата во јануари изнесувала 33 943 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: