БИТИЌИ: Владата на чело со СДСМ успеа двојно да го зголеми животниот стандард на граѓаните во нашата земја


Ова е прва година кога за висината на минимална плата не се преговара, нема преговори и уцени, туку таа е дефинирана согласно закон и методологија донесени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минималната плата ќе продолжи да се зголемува во Албанија во следните две години за да достигне 45.000 леки во 2025 година, изјави албанската министерка за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на седницата за пратенички прашања во Парламентот, порача дека со системските ...
| | веќе видена | слични

„Заврши времето кога работниците во време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, околу 90.000 работници во текстилната, чевларската и кожната индустрија, беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
| | веќе видена | слични

Година и половина пред предвиденото, минималната плата во земјава надмина 20.000 денари, а просечната стигна до 34.000 денари, а истовремено го зголемивме и ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелни теми, процесот на комплетирање на составите на комисиите, динамиката на следните активности, како и степенот на ...
| | веќе видена | слични

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, смета партијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За премиерот Ковачевски, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски превзел обврска да учествува во носењето на уставните измени и тоа јавно го соопштил по ...
сите 950 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 384 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 20 | | | веќе видена

Убеден сум дека по усвојувањето на уставните амандмани Бугарија ќе го изгуби кредибилитетот да блокира. Тоа не значи дека во текот на разговорите Бугарија или ...
сите 196 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 80 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 201 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТИЌИ: Владата на чело со СДСМ успеа двојно да го зголеми животниот стандард на граѓаните во нашата земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: