СДСМ: Платите и пензиите ги покачуваме за историски највисоко ниво од независноста до денес, а ги замрзнуваме цените на храната


Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски ги зголеми инфлацијата и криминалот, но не заборави да си ја зголеми и платата, се вели во денешнатареакција од ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ковачевски инфлацијата и криминалот ги зголеми, но не заборави да си ја зголеми и платата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Македонија со Ковачевски, додаваат од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Половина милион граѓани живеат со 150 денари на ден, а власта зголемува плати на функционери додека народот страда, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев денеска се сретна со пензионерите од пензионерскиот клуб од општина Гази Баба. Пред присутните, Богоев истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Цените на основните прехранбени продукти се намалени и замрзнати со цел да се намалат трошоците за храна. Граѓаните денес купуваат леб со замрзната цена од 33 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата и парламентарното мнозинство предводени од СДСМ преку конкретни мерки и политики го штитат и унапредуваат животниот стандард на граѓаните. Цените на ...
| | веќе видена | слични

Се исплаќаат пензиите за март зголемени 8,4 отсто, односно секој пензионер од овој месец ќе добива зголемена пензија просечно околу 1.500 денари, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека пресметките што ги објави вицепремиерот Фатмир Битиќи за зголемената минимална плата се социјалдемократски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Над половина од граѓаните сметаат дека Македонија е поназад со реформите за европските интеграции во споредба со земјите од регионот, покажува најновата анкета ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Платите и пензиите ги покачуваме за историски највисоко ниво од независноста до денес, а ги замрзнуваме цените на храната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: