Ковачевски: Северна Македонија е фактор на стабилност на Балканот


Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5, истакна дека Северна Македонија сериозно го зајакнува позиционирањето во меѓународни рамки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

После низата судски предмети и скандали поврзани со Антонијо Милошоски треба да си даде оставка од пратеничката позиција затоа што не е достоен да ја извшува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска не сакаше да ја коментира изјавата на лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, кој ги повика сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателката Сања Лукаревска и потпретседателот Стефан Богоев, денеска се сретнаа со претставниците на Социјалдемократската партија на Босна и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски не стравува дека од „европскиот фронт“ кој го најави лидерот на ДУИ Али Ахмети би можeло сите партии на Албанците да станат дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прес-конференција, Мартин Костовски, пратеник на СДСМ Со СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски, Македонија станува фактор на стабилност во регионот и сојузник и ...
| | веќе видена | слични

Ако до пред само неколку години, во време на режимот на ВМРО-ДПМНЕ бевме карактеризирани како заробена држава, денес од целиот западен свет сме препознаени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со СДСМ и претседателот Димитар Ковачевски Македонија се потврдува како фактор на стабилност во регионот, велат од владејаќката партија. „ Денеска сме земја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 85 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 113 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 82 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 47 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Северна Македонија е фактор на стабилност на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: