МТСП: Почна исплатата на финансиска поддршка за ранливи категории граѓани

Министерството за труд и социјална политика известува дека во тек е исплатата на паричната помош согласно Законот за финансиска поддршка за ранливи категории ...
| | веќе видена | слични

Над 70 граѓански организации кои покренаа иницијатива за промена на Законот за задолжително здравствено осигурување за да може регистрираните жени земјоделки ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, денеска, по повод Меѓународниот ден на социјалната правда, имаше отворен ден за посета на ...
| | веќе видена | слични

Има одреден, но не и соодветен напредок во остварувањето платено породило отсуство за жените земјоделки. Се надеваме дека оваа година ќе се донесе системско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За СДСМ социјалната правда и родовата еднаквост се врвни приоритети во политичкото и институционално дејствување, се истакнува во денешното соопштение од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се во општеството зависи од социјалната правда и затоа вечерва ние жените од СДСМ овде од мрачните улици во Велес, гласно порачуваме: Нема родова еднаквост без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Било ...
сите 311 | | | веќе видена

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните ...
сите 202 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Николче Бабовски ги отфрли и последните тврдења на Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ дека протеински јогурт со ...
сите 79 | | | веќе видена

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
сите 170 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Почна исплатата на финансиска поддршка за ранливи категории граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: