МТСП: Почна исплатата на финансиска поддршка за ранливи категории граѓани

Поддршката се однесува на: корисниците на правото на социјална сигурност на стари лица, корисниците на посебен додаток, корисниците на правото на надомест ...
| | веќе видена | слични

Над 70 граѓански организации кои покренаа иницијатива за промена на Законот за задолжително здравствено осигурување за да може регистрираните жени земјоделки ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, денеска, по повод Меѓународниот ден на социјалната правда, имаше отворен ден за посета на ...
| | веќе видена | слични

Има одреден, но не и соодветен напредок во остварувањето платено породило отсуство за жените земјоделки. Се надеваме дека оваа година ќе се донесе системско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За СДСМ социјалната правда и родовата еднаквост се врвни приоритети во политичкото и институционално дејствување, се истакнува во денешното соопштение од ...
| | веќе видена | слични

Форумот на жени на СДСМ денеска во Велес организираше Марш за социјална правда, соопштија од владејачката партија. Чудно е партија која е на власт да маршира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 400 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 154 | | | веќе видена

Тројца повозрасни граѓани се уапсени откако биле фатени додека краделе бакарен кабел. Како што информира МВР, обидот за кражба се случувал во сред бел ден, ...
сите 331 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот министер за одбрана Грант Шапс разговарал за тоа како да се зајакне воздушната одбрана на Украина за време на состанокот со претседателот Володимир ...
сите 121 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Почна исплатата на финансиска поддршка за ранливи категории граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: