Анчелоти со став за евентуалното заминување на Модриќ и Бензема во Саудиска Арабија: Ако имаат понуди…


По трансферот на Кристијано Роналдо во Саудиска Арабија, светските медиуми почнаа да шпекулираат дека и други фудбалски ѕвезди ќе го следат неговиот пример и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реал Мадрид ја оствари својата цел и се пласираше во финалето на Светското клупско првенство каде ќе ги одмери силите со Ал Хилал. „Кралевите“ славеа над Ал ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Реал Мадрид постави рекорд на Светското клупско првенство во Мароко со пласманот во финалето по петти пат. Избраниците на Карло Анчелоти синоќа го совладаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Реал Мадрид се вторите финалисти на Светското клупско првенство откако во полуфиналето во Рабат вечерва славеа над африканскиот шампион Ал Ахли ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид обезбеди пласман во финалето на Светското клупско првенство кое се игра во Мароко. Иако дуелот против Ал Ахли мораше да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 250 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 425 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Македонија во никој случај не треба да прифати менување на својот Устав, барем не сега под овие услови кои денеска ни се сервираат. Тоа би било возможно да го ...
сите 361 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анчелоти со став за евентуалното заминување на Модриќ и Бензема во Саудиска Арабија: Ако имаат понуди…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: